Idealny biustonosz

Wiele kobiet nosi źle dopasowane staniki. Znaczny odsetek nie zna w ogóle swojego rozmiaru, a bieliznę kupuje ”na oko”. Jaki powinien być idealny biustonosze?
Oto kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę, przymierzając biustonosz.

Często jest tak, że nosząc stanik czujemy, że jego zapięcie przesuwa się wyżej. Nasze piersi są źle podtrzymywane i opadają, zaś ramiączka wbijają się ramiona. Powodem takiego dyskomfortu jest niewątpliwie zbyt szeroki obwód. Pamiętajmy, że zapięcie biustonosze powinno znajdować się poziomo na linii biustu.

Spora liczba kobiet ma problem z doborem odpowiedniej miseczki. Kiedy kupimy stanik, który posiada za duże miseczki, wówczas ich górna krawędź odstaje, a nasz biust nie jest dobrze podtrzymany i zebrany. Nieestetycznie prezentuje się również materiał, z którego uszyty jest biustonosz, gdyż po zewnętrznych jego stronach marszczy się.
Kupując natomiast zbyt małe miseczki wyrządzamy sobie jeszcze większą krzywdę. Zbyt małe miski powodują, że piersi wychodzą z nich w taki sposób, że są wypchane w kierunku pach, co przyczynia się do deformacji naszego biustu.

Kolejnym problemem wynikłym ze źle dobranego stanika są zbyt krótkie ramiączka, które boleśnie wbijają się w nasze ramiona. Takie ramiączka powodują, że nasze piersi są podciągnięte zbyt wysoko, co powoduje bóle kręgosłupa. Z kolei byt długie ramiączka powodują opadanie biustu, któremu brakuje krągłości. Długie ramiączka często opadają, co nie wygląda zachęcająco.

Dodaj komentarz